Урок №64. Тема уроку : ЛПР №1 Сервірування тематичних та святкових столів

 

04.04.2023

Тема уроку : ЛПР №1 Сервірування тематичних та святкових столів

Сервірування столу

         Думаю, багато хто знайомий з відчуттям, коли подають їжу в ресторані: усе так гарно оформлене, посуд розставлений у певному порядку, зі смаком і в одному стилі, столові прибори блищать, офіціант подає смачну страву… Відповідний настрій створюється моментальн. Гарно накритий стіл може стати додатковим каталізатором святкового настрою і дійсною окрасою вечора.

           Сервірування стола – це підготовка й оформлення його до споживання їжі. Сервірувати стіл треба щодня, а не лише на свята чи для зустрічі гостей. Так виробляється звичка їсти завжди акуратно, красиво, легко і правильно користуватися столовими приборами. А щоденні зустрічі сімї за столом є завжди маленьким святом.  Сервірування столу передбачає правильне розташування столових приборів та предметів його оформлення: скатертини, посуду, серветок.

 Отже, накриваємо на стіл крок за кроком:

1.Скатертина (У сучасній сервіровці скатертина може бути замінена або доповнена серветками і доріжками)

Безсмертна класика — біла скатертина. Якщо навіть ви не впевнені, які святкові тарілки вибрати чи не маєте часу підбирати декор, біла скатертина здатна вберегти вас від усіх складнощів. Вона підійде, як для новорічного або весільного столу, так і посиденьок з подружками. Майте на увазі, що скатертина повинна бути випрана і випрасувана. Якщо ви все ж вирішили стелити скатертину, зверніть увагу, що її краї повинні звисати на 20-30 см нижче краю столу, щоб це виглядало естетично і не заважало гостям.

2. Тарілки

На самий низ традиційно ставлять підставну тарілку, яка не використовується для вживання їжі. Сучасні правила сервіровки дозволяють обходитися без неї, якщо тільки ви не плануєте офіційний прийом.

На підставну ставляться по черзі тарілки для основного блюда, закусок і супова. Кількість тарілок точно залежить від кількості пропонованих страв. Щоб тарілки не ковзали, на підставну можна покласти паперову або тканинну серветку. Салатна або десертна тарілки, як правило, розташовуються по діагоналі зліва від основних.

3. Столове приладдя

Часто в дорогих ресторанах нас лякає кількість столових приборів на столі, проте тут існує кілька дуже простих правил.

Кількість і тип приладдя залежать від запропонованих/замовлених страв. Як правило, коли ви робите замовлення в ресторані, офіціант повинен прибрати непотрібні прибори, що спрощує завдання їх використання. Ножі й ложки розташовуються праворуч від тарілки, а виделки — зліва. Всі прибори розміщуються за принципом: що далі від тарілки, те і використовуємо. Це необхідно для того, аби з кожним новим блюдом ви брали прибор, користувалися ним, а потім його забирали і він не заважав, при цьому вам не потрібно переставляти інше приладдя. Виделки і ложки кладуться увігнутими сторонами вниз, а ножі — лезом до тарілки.

 4. Посуд для напоїв

Виставляйте на стіл тільки той посуд для напоїв, який гість потенційно може використовувати. Якщо ви не пропонуєте гостям ігристе вино, не варто виставляти на стіл високі фужери для шампанського.

 Виставляються чарки, келихи, фужери і стакани за розміром — від меншого до більшого — по діагоналі праворуч від тарілок.





Домашнє завдання :Опрацювати теоретичний матеріал . Вивчити тему. Фото конспекту надіслати на електронну пошту: chepakova.nina1@qmail.com




Немає коментарів:

Дописати коментар

Урок №87. Тема уроку "Банкет з частковим обслуговуванням офіціантами". 10/22

08.05.2022   Тема уроку "Банкет з частковим обслуговуванням офіціантами". Банкет з частковим обслуговуванням офіціантами носить н...