24.04.2023
Тема уроку "ЛПР №6 Порядок підготовки до роботи, правила зважування товарів на електронній вазі"
ПІДГОТОВКА ДО РОБОТИ:
Встановити ваги на рівну горизонтальну поверхню, за допомогою регулюючих ніжок виставити їх по рівню, переконатися у відсутності сторонніх предметів на вагах, вставити його штекер в гніздо на днищі ваг, а блок живлення в розетку електромережі..
При використанні електронних ваг необхідно дотримуватися таких правил:
1. Під час роботи з вагами необхідно врахувати, що через обмеження розрядів на табло «Вартість» множення ціни на масу товару не повинно перевищувати кількість знаків на індикаторі вартості (відповідно до технічних даних окремих моделей ваг).
2. На вантажоприймальний майданчик покласти товар, що зважують.
3. Встановити значення ціни за 1 кг товару, що зважується, послідовним натисненням цифрових клавіш на пульті та проконтролювати її значення на табло «Ціна за 1 кг».
4. Після заспокоєння ваг зробити облік показників маси та вартості. Сигналом про заспокоєння ваг є поява показників на табло «Вартість».
5. Якщо перед початком зважування показники табло «Маса» були ненульовими, то перед тим, як покласти продукцію, необхідно натиснути кнопку «Тара».
6. Якщо зважування продукції відбувається в тарі чи упаковці, то слід попередньо виконати вибірку її маси. Для цього необхідно покласти на вантажоприймальний майданчик порожню тару чи упаковку (тарілку, креманку і т. д.) і натиснути кнопку «Тара». Показники відлікового пристрою стануть нульовими.
7. При наступному зважуванні продукції в тій же тарі або такій же упаковці ваги покажуть чисту масу такої продукції. При знятті з вантажоприймального майданчика продукції ваги покажуть значення маси або упаковки зі знаком «мінус».
8. Для приведення табло «Маса» у вихідне положення потрібно натиснути кнопку «Тара».
9. Якщо відбувся збій ваг внаслідок короткострокового вимкнення електропостачання, то ваги необхідно вимкнути і не раніше ніж через 5 с знову ввімкнути.
10. При перевантаженні ваг табло «Маса» та вартість гаснуть. При цьому треба розвантажити ваги до відновлення показників.
11. Після закінчення роботи ваги слід вимкнути вимикачем «Мережа».
12. Наприкінці робочого дня потрібно від’єднати ваги від електромережі, промити мильним розчином вантажоприймальний майданчик.
Експлуатаційні обмеження
1 Уникайте нестійких поверхонь. Ваги мають бути встановлені по рівню на стійкій поверхні. Не розміщуйте ваги поблизу вібруючих приладів.
2 Ваги не повинні піддаватися дії прямих сонячних променів. Уникайте різких перепадів температури. В місці установки ваг мають бути відсутні прямі повітряні потоки – не розташовуйте ваги поблизу вентиляторів, відкритих дверей та вікон.
3 Місце розміщення ваг повинне виключати запилення повітря і підвищену вологість, випаровування агресивних і вибухонебезпечних речовин, вплив електромагнітних полів.
4 Не підключайте ваги до нестабільних джерел напруги. Не рекомендується працювати з вагами поблизу великих споживачів енергії, наприклад, зварювального устаткування або великих двигунів.
5 Не занурюйте ваги у воду.
6 Ваги необхідно зберігати в чистому стані.
7 При зважуванні слід плавно навантажувати платформу ваг, оскільки необережне розміщення вантажу на платформі ваг і падіння вантажу можуть привести до їх поломки.
8 Не навантажуйте ваги масою, що перевищує найбільшу границю зважування.
9 Платформа і вантаж, що зважується, не повинні торкатися сторонніх предметів.
10 Вантаж, що зважується, необхідно розташовувати в центрі платформи.
11 Після перевезення або зберігання при низьких температурах, ваги можна включати не раніше, ніж через 2 години перебування в робочих умовах.
Немає коментарів:
Дописати коментар