02.05.2023
Тема уроку " Вимоги до якості кондитерських виробів, умови і терміни зберігання".
Технологія виробництва кондитерських виробів передбачає використання цукру, сахарози, сорбіту і меду в якості підсолоджувачів та природних консервантів.
До складу виробів входять борошно, вершкове масло або рослинна олія, патока, какао, горіхи, мак, яйця, сухе молоко, вершки, фрукти, ягоди та інші інгредієнти.
Кондитерські товари ділять на дві групи:
цукристі вироби без борошна: шоколадні плитки і цукерки, карамель, халва, пастила, мармелад, -нуга, драже;
-борошняні вироби: торти, тістечка, рулети, печиво, пряники, кекси, мафіни.
Сучасна технологія виробництва спрямована на підвищення поживної цінності виробів, збереження вітамінно-мінерального складу і активних ферментів. Технологи розробляють нові види солодкої продукції, вводячи в рецептуру білок молочної сироватки, соняшнику і сої.
Застосування борошна тритикале (гібрид пшениці та жита) вважається одним з найперспективніших напрямків у харчовій промисловості. Ця мука містить більше білка і амінокислот порівняно з пшеницею, характеризується антиокислювальними властивостями. Готові вироби зберігаються довше і не черствіють.
Для транспортування і зберігання продукції використовують спеціальне холодильне обладнання. Це дозволяє доставити якісний продукт кінцевому споживачеві.
Способи зберігання кондитерських виробів залежать від їх виду:
Цукерки в обгортках на вагу зберігають насипом в коробках з щільного картону, без обгортки – перестилають пергаментом.
Драже, желейні цукерки, мармелад, пастилу розфасовують в целофанові пакети, пачки або картонні коробки.
Торти і тістечка упаковують в пластикові і картонні коробки, дно попередньо вистилають папером для випічки. Порційні тістечка і торти без упаковки зберігають на лотках, вистелених папером. Для зберігання використовують холодильне обладнання.
Кекси, мафіни, печиво, пряники, вафлі зберігають у картонних або целофанових упаковках в прохолодному місці.
Температура зберігання готової кондитерської продукції без крему і начинки повинна бути не вище +18°С, вологість – 70-75%. Здобне печиво та вафлі з начинкою зберігають в умовах вологості 65-70%.
Довідка. Вчені провели тести з шоколадом, помістивши його в морозилку при температурі -18°C. Результати показали, що продукт найкращим чином зберігає властивості в умовах мінусової температури. Крім того, шоколадні плитки можна зберігати в холодильнику без втрати якості.
Цукристі вироби (пастилу, мармелад, цукерки, шоколад, печиво, пряники, кекси і маффіни без начинки, вафельні торти і вафлі зберігають при кімнатній температурі в сухому місці. Оптимальні показники температури – +18…+20°С, вологість повітря – 70-75%.
Терміни зберігання:
драже, карамель – 10 міс.;
зефір – 3 міс.;
мармелад – до 3 міс.;
шоколад без начинки – 12 міс., з начинкою – 6-9 міс.;
кекси – 1 тиждень;
вафельні торти – 30 днів;
листкове печиво, галети – 3 міс.;
здобне печиво – 2 тижні.
Мафіни, солодкі сухарі, пряники, здобні булочки, кекси, профітролі, заварні тістечка можна заморожувати. Вироби зручніше всього складати в щільні целофанові пакети і відправляти в морозилку. Температура заморожування – не нижче -18°С, тоді вироби збережуть форму, смак, запах і не розтечуться при розморожуванні.
Кондитерські вироби з глазур’ю для заморозки не підходять. При низькій температурі солодке покриття розтріснеться.
Вафельні торти в морозильну камеру не кладуть. Після розморожування тонкі коржі размякают і стають слизькими і неапетитними.
Торти і тістечка з прикрасою з крему можна заморожувати, однак їх зовнішній вигляд постраждає, якщо температура в морозильній камері буде нижче -18°С – зруйнується мікрокристалічна структура, а всередині упаковки після розморожування збереться конденсат.
Готові вироби зберігають у морозильній камері близько 2 місяців. Такий спосіб зберігання продуктів виручає, якщо термін придатності добігає кінця, а все з’їсти не встигли, або наготували занадто багато, а викидати шкода.
Висновок
Терміни зберігання тістечок з кремом і сухого печива значно розрізняються. Вологі десерти з заварним, білковим, масляним або сирним кремом зберігають не довше 72 годин. Найменше зберігаються торти зі сметаною або вершковим кремом – всього 6 годин. Галети і сухе печиво без начинки зберігають у сухому прохолодному місці близько 3 місяців. Шоколад, всупереч поширеній думці, можна заморожувати і зберігати в холодильнику.
Продовжити термін придатності кремових десертів, тортів, тістечок, здобних булочок, пряників допоможе швидка заморозка. Вироби не втрачають смак, аромат і зовнішню привабливість. Для заморожування не підходять вафельні торти та продукти з глазур’ю. Тонка вафля розмокає, а глазур розтріскується.
Джерело: https://vkazivka.com/svoimi-rukami/kulinarni-recepti/termini-zberigannya-konditerskix-virobiv-yaki-krashhi-umovi-dlya-zberezhennya-tistechok.html
Домашнє завдання :Опрацювати теоретичний матеріал . Вивчити тему. Фото конспекту надіслати на електронну пошту: chepakova.nina1@qmail.com
Немає коментарів:
Дописати коментар