Урок №28. Тема уроку ЛПР №5 "Програмування РРО, кодування товару"

 

17.04.2023

Тема уроку ЛПР №5 "Програмування РРО,  кодування товару"


     Суть програмування полягає в тому, що кожному виду товару, який є у продажу, надається артикул та штрих-код, за допомогою яких можна визначити назву та ціну товару, яка буде відображена в чеку.

    Кодування товарів у класичних касах.

    Щоб проводити розрахункові операції через класичний касовий апарат ,його потрібно зареєструвати в органах ДПС, правда, зробити це можливо тільки після укладання договору з ЦСО, який його програмуватиме, вводитиме в експлуатацію, виконуватиме технічне обслуговування, гарантійний та післягарантійний ремонт.

     У зв'язку з тим, що кодування товару в класичній касі потребує певного рівня знань, такі апарати для програмування необхідно відправляти до ЦСО. Іншими словами, щоразу при оновленні асортименту касу необхідно буде знову везти до ЦСО, що призведе до додаткових витрат фінансів та часу.

    Кодування товарів у програмних касах

    Програмні каси СОТА Каса або Cashalot дозволяють швидко заповнити номенклатуру товарів ,навіть новачкові, трьома способами:

•  перейти до розділу «Номенклатура» та відсканувати штрих-код товару та внести додаткові дані про товар;

•  у розділі «Номенклатура» натиснути кнопку «Додати» (+) та внести необхідні дані до картки;

•  у розділі «Номенклатура» натиснути кнопку «Імпорт» і перенести список продуктів та/або послуг з файлу у форматі *.DBF або *.CSV.

    У програмній касі, на відміну від класичної, додати товар може навіть касир під час відкритої зміни. Для цього йому достатньо буде відкрити розділ «Номенклатура» та внести інформацію про новий товар/послуги.

     Кодування нового товару не займе більше 5 хвилин, після чого можна буде відразу проводити розрахункові операції та надавати покупцеві чек.

    Класичний РРО або Програмний РРО: особливості кодування товарів.

    Класична каса має фіскальну пам'ять, де фіксуються і зберігаються всі фіскальні дані, конструкція якої забезпечує (згідно з вимогами Закону про РРО) занесення, зберігання і багаторазове зчитування підсумкової інформації про обсяг розрахункових операцій, яку неможливо змінити або знищити без пошкодження самого пристрою фіскальної пам'яті.

    На відміну від класичної каси, програмна каса не має свого вбудованого пристрою фіскальної пам'яті, адже вона передає через Інтернет фіскальну інформацію щодо кожної операції відразу до бази на фіскальний сервер податківців.

    Відповідно до п. 1 розд. I Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 р. № 13 (далі – Положення № 13) розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у т. ч., але не виключно, з відтворюванням на дисплеї РРО чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний РРО (далі – ПРРО), QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на надані такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).

    Зверніть увагу, що вимоги Положення № 13 не поширюються на розрахункові проїзні та перевізні документи на залізничному (крім приміського) й авіаційному транспорті, квитки на міські та приміські автомобільні маршрути, міський електротранспорт, білети державних лотерей, квитанції на послуги поштового зв’язку.

   Фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1, наведений у додатку 1 до Положення № 13, має містити обов’язкові реквізити, зокрема, такі як цифрове значення штрихового коду товару (зазначається у випадках, передбачених чинним законодавством, а у разі непередбачення – за бажанням платника) (рядок 8 фіскального касового чека). Це зазначено у п. 2 розд. II Положення № 13.

    Положення про штрихове кодування товарів затверджене наказом Мінекономіки від 20.08.2002 р. № 255 (далі – Положення № 255). Воно поширюється на суб’єктів господарювання, що діють в Україні (п. 2 Положення № 255).

   Пунктом 5 Положення № 255 передбачено, що обов’язковому маркуванню штриховими кодами GS1 підлягають, зокрема, алкогольні напої та тютюнові вироби, лікарські засоби та інші товари, маркування яких штриховими кодами передбачено законодавством України. Маркування харчових продуктів штриховими кодами здійснюється в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

   Разом з тим, наказом Мінфіну від 17.09.2012 р. № 998 (далі – Наказ № 998) затверджений Класифікатор додаткової інформації, необхідної для ідентифікації товарів, що вноситься до електронного інвойсу, який додається до митної декларації, заповненої на бланку єдиного адміністративного документа.

Домашнє завдання :Опрацювати теоретичний матеріал . Вивчити тему. Фото конспекту надіслати на електронну пошту: chepakova.nina1@qmail.com



Немає коментарів:

Дописати коментар

Урок №87. Тема уроку "Банкет з частковим обслуговуванням офіціантами". 10/22

08.05.2022   Тема уроку "Банкет з частковим обслуговуванням офіціантами". Банкет з частковим обслуговуванням офіціантами носить н...