28.03.2023-28.03.2023
Тема уроку "Звітність"
Звітність про використання РРО можна розділити на два види:
- звіт за формою №ЗВР-1.
- інформація, яка подається до податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку (в цьому випадку звіт за формою №ЗВР-1 не подається).
Яким чином звітність про використання РРО подається в електронному вигляді по дротових або бездротових каналах зв'язку?
Докладніше про це можна почитати у цій статті на блозі http://byhgalter.com/zvitnist-rro-v-ele ... di-ta-yak/ , а також у цій темі на форумі zvitnist-rro-v-elektronnomu-viglyadi-hto-koli-kudi-ta-yak-t343.html . Там є відповіді на основні питання.
Згідно пункту 7 статті 3 Закону «про РРО» звітність про застосування РРО та розрахункових книжок подається до податкової служби не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним.
Це правило не застосовується для суб’єктів господарювання, які подають інформацію по дротових чи бездротових каналах зв’язку. Вони звітують до ДПС за окремим порядком.
Форма звіту про застосування реєстраторів розрахункових операцій затверджена Наказом ДПАУ від 01.12.2000р. № 614 “Порядок подання звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок).”. Форма звіту називається №ЗВР-1.
У разі використання у звітному періоді розрахункових книжок, до місячного звіту за формою №ЗВР-1 додається довідка про використані розрахункові книжки, яка затверджена у додатку 1 до Порядку подання звітності з РРО.
Згідно пункту 5 Порядку подання звітності з РРО, щомісячний звіт подається до органу податкової служби за місцем реєстрації реєстратора розрахункових операцій, тобто до податкової служби за місцезнаходженням юридичної особи або місцем проживання фізичної особи – підприємця.
Чи треба подавати звіт про використання РРО, якщо у звітному місяці розрахункові операції не проводились?
Згідно пункту 1 Порядку подання звітності з РРО, звітність, пов’язана із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій подається незалежно від того, чи використовувався касовий апарат у звітному місяці чи ні.
До якого контролюючого органу здійснюється подання податкової звітності з ПДВ та сплата податку у період перереєстрації платника ПДВ, у зв’язку зі зміною його місцезнаходження (місця проживання)?
Відповідно до п. 183.15 ст. 183 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі зміни платником податку місцезнаходження (місця проживання) або його переведення на обслуговування до іншого контролюючого органу зняття такого платника з обліку в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Зокрема, переведення платника податків на обслуговування з одного органу ДПС до іншого (взяття на облік / зняття з обліку) здійснюється згідно з р. Х Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 1588).
Підпунктом 10.1.6 п. 10.1 р. Х Порядку № 1588 визначено, що до взяття на облік платника податків в органі державної податкової служби за новим місцезнаходженням (місцем проживання) він сплачує податки, збори, подає податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконує інші обов’язки платника податків за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання), у тому числі щодо податку на додану вартість .
Перереєстрація платника ПДВ проводиться після взяття його на облік в контролюючому органі за новим місцезнаходженням у порядку, визначеному р. ІV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвержденого наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.01.2014 № 26, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06.02.2014 за № 232/25009.
Немає коментарів:
Дописати коментар