Урок №17-18. Тема уроку "Звітність"

 

28.03.2023-28.03.2023

Тема уроку "Звітність"


        Звітність про використання РРО можна розділити на два види:

- звіт за формою №ЗВР-1.

- інформація, яка подається до податкової служби по дротових або бездротових каналах зв'язку (в цьому випадку звіт за формою №ЗВР-1 не подається).

 Яким чином звітність про використання РРО подається в електронному вигляді по дротових або бездротових каналах зв'язку?

       Докладніше про це можна почитати у цій статті на блозі http://byhgalter.com/zvitnist-rro-v-ele ... di-ta-yak/ , а також у цій темі на форумі zvitnist-rro-v-elektronnomu-viglyadi-hto-koli-kudi-ta-yak-t343.html . Там є відповіді на основні питання.

      Згідно пункту 7 статті 3 Закону «про РРО» звітність про застосування РРО та розрахункових книжок подається до податкової служби не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним.

      Це правило не застосовується для суб’єктів господарювання, які подають інформацію по дротових чи бездротових каналах зв’язку. Вони звітують до ДПС за окремим порядком.

      Форма звіту про застосування реєстраторів розрахункових операцій затверджена Наказом ДПАУ від 01.12.2000р. № 614 “Порядок подання звітності, пов’язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок).”. Форма звіту називається №ЗВР-1. 

      У разі використання у звітному періоді розрахункових книжок, до місячного звіту за формою №ЗВР-1 додається довідка про використані розрахункові книжки, яка затверджена у додатку 1 до Порядку подання звітності з РРО.

       Згідно пункту 5 Порядку подання звітності з РРО, щомісячний звіт подається до органу податкової служби за місцем реєстрації реєстратора розрахункових операцій, тобто до податкової служби за місцезнаходженням юридичної особи або місцем проживання фізичної особи – підприємця.

Чи треба подавати звіт про використання РРО, якщо у звітному місяці розрахункові операції не проводились?

       Згідно пункту 1 Порядку подання звітності з РРО, звітність, пов’язана із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій подається незалежно від того, чи використовувався касовий апарат у звітному місяці чи ні.

До якого контролюючого органу здійснюється подання податкової звітності з ПДВ та сплата податку у період перереєстрації платника ПДВ, у зв’язку зі зміною його місцезнаходження (місця проживання)?

        Відповідно до п. 183.15 ст. 183 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) у разі зміни платником податку місцезнаходження (місця проживання) або його переведення на обслуговування до іншого контролюючого органу зняття такого платника з обліку в одному контролюючому органі і взяття на облік в іншому здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.

       Зокрема, переведення платника податків на обслуговування з одного органу ДПС до іншого (взяття на облік / зняття з обліку) здійснюється згідно з р. Х Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588 із змінами і доповненнями (далі – Порядок № 1588).

       Підпунктом 10.1.6 п. 10.1 р. Х Порядку № 1588 визначено, що до взяття на облік платника податків в органі державної податкової служби за новим місцезнаходженням (місцем проживання) він сплачує податки, збори, подає податкові декларації (звіти, розрахунки) та виконує інші обов’язки платника податків за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання), у тому числі щодо податку на додану вартість .

       Перереєстрація платника ПДВ проводиться після взяття його на облік в контролюючому органі за новим місцезнаходженням у порядку, визначеному р. ІV Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, затвержденого наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.01.2014 № 26, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06.02.2014 за № 232/25009.   

  


      Програмний РРО (далі – ПРРО) було запроваджено ще 2020 року. Проте щороку відбуваються зміни та виникають нові питання. Один із них: хто і як повинен звітувати про використання ПРРО. Також деякі зміни проведено з товарного обліку.

      РРО загалом у 2022 році застосовується за тими самими нормами та правилами, що діяли до цього. Сума ж доходу для застосування РРО у 2022 році не встановлена (у 2021 році така величина була встановлена на рівні 220 мінзарплат).
       У загальному випадку звіт про використання реєстраторів розрахункових операцій фактично відбувається шляхом автоматизованої передачі інформації про розрахункові операції до контролюючих органів в електронному вигляді провідними або бездротовими каналами зв'язку.

     Звітність з РРО слід подавати щомісяця (п. 7 ст. 3 Закону про РРО). Звіт подається щомісяця – до 15 числа.Проте, враховуючи специфіку подання звітності з РРО, власники ПРРО мають   та до податкової можуть не звітувати. 
   Подавати звіт необхідно лише у тому випадку, якщо одночасно з ПРРО використовується РРО. При цьому додавати у звітність одночасно самі КОРО чи РК не потрібно.
    Щомісячний звіт до податкової подавати слід своєчасно, якщо вже виник такий обов'язок. Адже неподання у встановлений термін РРО звітності або навіть подання її з  нульовими показниками є підставою для проведення фактичної перевірки контролюючим органом.

РРО-звітність: електронна й паперова

РРО-звітність: електронна й паперова
Суб’єкти господарювання, які застосовують РРО, повинні щодо нього звітувати до ДПС. Як саме це потрібно робити? Які звіти подавати? Про це розповімо в нашому матеріалі

Основні моменти
   Зобов’язання звітувати щодо РРО передбачено п. 7 ст. 3 Закону про РРО.

   Так, згідно із цим пунктом суб’єкти господарювання, які використовують РРО, зобов’язані подавати до органів ДПС звітність, пов’язану із застосуванням РРО та розрахункових книжок. Робити це потрібно не пізніше ніж 15 числа наступного за звітним місяця.

   Але якщо для відповідного РРО передбачено подання інформації дротовими або бездротовими каналами зв’язку, то звітувати потрібно вже інакше. У такому разі суб’єкти господарювання подають до органів ДПС інші документи, а саме:

   суб’єкти господарювання, які використовують РРО, повинні подати до органів ДПС дротовими або бездротовими каналами зв’язку електронні копії розрахункових документів і фіскальних звітних чеків, які містяться на контрольній стрічці в пам’яті РРО або в пам’яті модемів, приєднаних до них;
суб’єкти господарювання, які використовують такі РРО, як електронні таксометри, автомати з продажу товарів (послуг) та РРО для обліку й реєстрації операцій із купівлі-продажу іноземної валюти, повинні подати до органів ДПС дротовими або бездротовими каналами зв’язку інформацію про обсяг розрахункових операцій, виконаних у готівковій та/або в безготівковій формі, або інформацію про обсяг операцій із купівлі-продажу іноземної валюти, яка міститься у фіскальній пам’яті зазначених РРО.
Отже, той, хто звітує в електронній формі (дротовими або бездротовими каналами зв’язку), звітувати в паперовій формі не зобов’язаний.
Джерело: Інтерактивна бухгалтерія

Домашнє завдання :Опрацювати теоретичний матеріал . Вивчити тему. Фото конспекту надіслати на електронну пошту: chepakova.nina1@qmail.com



Немає коментарів:

Дописати коментар

Урок №87. Тема уроку "Банкет з частковим обслуговуванням офіціантами". 10/22

08.05.2022   Тема уроку "Банкет з частковим обслуговуванням офіціантами". Банкет з частковим обслуговуванням офіціантами носить н...